Kempa o pieniądzach z Unii dla Polski: Nie przeceniajmy tych środków

Europosłanka PiS Beata Kempa na antenie Radia Maryja stwierdziła, że pieniądze z budżetu Unii Europejskiej są Polsce niepotrzebne. Wypowiedź reprezentantki Solidarnej Polski była komentarzem do zablokowania przez Polskę i Węgry budżetu UE ze względu na wprowadzony mechanizm uzależnienia przyznawania środków od przestrzegania praworządności przez kraje członkowskie Unii.

   

Według Kempy pieniądze z Unii są Polsce zbędne, ponieważ ma ona doskonałą sytuację gospodarczą.

– Nie przeceniajmy tych środków – stwierdziła europosłanka na antenie rozgłośni o. Tadeusza Rydzyka.

   

–  Oczywiście jest to spora kwota, którą przez lata otrzymaliśmy, szczególnie jeśli idzie o naszą infrastrukturę techniczną, ale tak naprawdę potencjał naszego kraju buduje nasz budżet, nasze PKB, które się świetnie rozwijało – oświadczyła. Zdaniem Kempy coraz lepsze osiągnięcia Polski „bolały” władze UE, a zwłaszcza lokowany przez rząd PiS „potencjał w ludziach, w Polakach, w społeczeństwie, w narodzie”.

Słowa Kempy skomentował na Twitterze były premier Marek Belka. Przypomniał, że w okręgu wyborczym europosłanki PiS „dofinansowanie 24 696 projektów z UE wyniosło dokładnie 66 186 122 247 złotych i 10 groszy”. „Nie ma co przeceniać”, zauważył.

   

     

Nie przegap najciekawszych artykułów!

→ Obserwuj ShareInfo.pl w Google News