Fot. Facebook.com/beatakempapl

Europosłanka PiS Beata Kempa w rozmowie z Polskim Radiem 24 zanalizowała we wtorek wyniki sondażu na temat Platformy Obywatelskiej. Wynika z niego, że jest to partia, której brak jest wyrazistości i jednoznacznego programu politycznego.

– Na pewno jest to partia, którą w kupie trzyma nienawiść – nienawiść do polskiej prawicy, do Prawa i Sprawiedliwości, przeciw wszystkim tym wartościom, którym staramy się bardzo mocno hołdować i pokazywać – stwierdziła polityk Solidarnej Polski.

Kempa odniosła się też do decyzji przewodniczącego PO Donalda Tuska o zawieszeniu w czynnościach Borysa Budki i Tomasza Siemoniaka ze względu na ich obecność na urodzinach dziennikarza Roberta Mazurka w czasie obrad Sejmu. Jej zdaniem ma to na celu „wzniecenie absolutnej wojny, linii podziału, nienawiści począwszy od środowisk w zakładach pracy, skończywszy na rodzinach”.

– Nie można siąść do jednego stołu z kimś, kto ma inne poglądy polityczne. To jest twój wróg. To miało to na celu, czyli znowu powrót do takiej polityki nienawiści. Przerabialiśmy to szczególnie po kwietniu 2010 roku, ale i też ona się zaczęła tak naprawdę od momentu, kiedy Donald Tusk nie potrafił pogodzić się z porażką wyborczą, kiedy wybory w Polsce wygrał pan prezydent Lech Kaczyński i wizja solidarnej Polski – oświadczyła eurodeputowana PiS.


Obserwuj nas w Google News i bądź na bieżąco!

→ Wejdź i naciśnij gwiazdkę