Znany amerykański aktor Kevin Spacey, znany m.in. z filmów „American Beauty”, „K-Pax” czy „Północ w ogrodzie dobra i zła” oraz hitowego serialu „House of Cards”, został oczyszczony z zarzutów o molestowanie seksualne.

W 2016 roku znana dziennikarka telewizyjna z Bostonu Heather Unruh zarzuciła aktorowi, że molestował jej nastoletniego syna.

– Mój syn był zwykłym 18-latkiem, który nie miał pojęcia, że wkrótce stanie się kolejną ofiarą sławnego aktora. Kiedy był pijany, Spacey wykorzystał go seksualnie –  mówiła Unruh na konferencji prasowej.

Do incydentu miało dojść w 2016 roku w barze w Nantucket. Spacey miał najpierw upić 18-latka, a następnie rozpiąć rozporek, wetknąć rękę w jego spodnie i złapać za genitalia. Chłopak miał być tak zaskoczony i wystraszony, że uciekł do łazienki.

W czasie procesu obrońca Spaceya próbował uzyskać dostęp do telefonu rzekomo molestowanego mężczyzny. Prawnik 18-latka poinformował jednak sąd, że nie udało się znaleźć telefonu. Sędzia zdecydował, że jeżeli nie uda się odnaleźć aparatu, to chłopak będzie musiał stawić się w sądzie wraz z rodzicami, aby wyjaśnić, gdzie telefon się znajduje.

Podczas środowej rozprawy prokurator stanu Massachusetts zdecydował o wycofaniu zarzutów wobec aktora. Powodem było wycofanie pozwu przez 18-latka, który miał być molestowany przez gwiazdora Hollywood.


Obserwuj nas w Google News i bądź na bieżąco!

→ Wejdź i naciśnij gwiazdkę