Kibice chcą, by Bosak został prezydentem!

Agencja analityki sportowej Sport Analytics  przeprowadziła sondaż wielotematyczny, pokazujący, kto zostałby prezydentem naszego kraju, gdyby głos należał wyłącznie osób, które deklarują się jako kibice piłki nożnej. W badaniu uczestniczyło 1065 respondentów w wieku od 18 do 44 lat.

Wyniki badania są o tyle zaskakujące, że zwycięzcą sondażu nie został ani Andrzej Duda, ani Rafał Trzaskowski, ani Szymon Hołownia, czyli żaden z kandydatów o najwyższych notowaniach.

Czytaj także:  „Zgnieciemy ich w proch i zniszczymy tę rewolucję”. Narodowcy zapowiadają wojnę z protestującymi kobietami

Okazało się, że największą popularnością wśród kibiców cieszy się kandydat Konfederacji Krzysztof Bosak, na którego oddanie głosu zadeklarowało aż 46,7 proc.

Na drugim miejscu w zestawieniu znalazł się kandydat KO Rafał Trzaskowski, który mógłby liczyć na poparcie wynoszące 21,62 proc. głosów. Ostatnie miejsce na podium z wynikiem a 8,19 proc. przypadło natomiast bezpartyjnemu kandydatowi Szymonowi Hołowni.

Czytaj także:  Korwin-Mikke o protestach kobiet: Teraz to szambo wylało się do Sejmu

Co ciekawe, w sondażu Sport Analytics urzędującemu prezydentowi przypadło dopiero czwarte miejsce.  Oddanie głosu na Andrzeja Dudę zadeklarowało jedynie 8,03 proc. kibiców biorących udział w sondażu.