Agencja analityki sportowej Sport Analytics  przeprowadziła sondaż wielotematyczny, pokazujący, kto zostałby prezydentem naszego kraju, gdyby głos należał wyłącznie osób, które deklarują się jako kibice piłki nożnej. W badaniu uczestniczyło 1065 respondentów w wieku od 18 do 44 lat.

Wyniki badania są o tyle zaskakujące, że zwycięzcą sondażu nie został ani Andrzej Duda, ani Rafał Trzaskowski, ani Szymon Hołownia, czyli żaden z kandydatów o najwyższych notowaniach.

Okazało się, że największą popularnością wśród kibiców cieszy się kandydat Konfederacji Krzysztof Bosak, na którego oddanie głosu zadeklarowało aż 46,7 proc.

Na drugim miejscu w zestawieniu znalazł się kandydat KO Rafał Trzaskowski, który mógłby liczyć na poparcie wynoszące 21,62 proc. głosów. Ostatnie miejsce na podium z wynikiem a 8,19 proc. przypadło natomiast bezpartyjnemu kandydatowi Szymonowi Hołowni.

Co ciekawe, w sondażu Sport Analytics urzędującemu prezydentowi przypadło dopiero czwarte miejsce.  Oddanie głosu na Andrzeja Dudę zadeklarowało jedynie 8,03 proc. kibiców biorących udział w sondażu.

Obserwuj nas w Google News i bądź na bieżąco!

→ Wejdź i naciśnij gwiazdkę

Autor tekstu: Zuzanna Stańczyk

Redaktorka strony ShareInfo.pl | Kategorie tekstów: Polityka, Wiadomości, Zdrowie, Świat