– Jeżeli będzie zgoda, to ja się biorę do tego, żeby te wybory wygrać. Mam pomysł na pokonanie Dudy, jestem gotowa – powiedziała w rozmowie z portalem gazeta.pl wicemarszałek Sejmu Małgorzata Kidawa-Błońska spytana o swój start w wyborach prezydenckich w 2020 roku.

Polityk Koalicji Obywatelskiej podkreśliła, że jeżeli zostanie wyłoniona inna kandydatura, to ona przekaże jej swój sposób na urzędującego prezydenta. Ujawniła przy okazji, że kandydat największej siły opozycyjnej będzie znany prawdopodobnie na początku grudnia.

Kidawa-Błońska skomentowała również wyniki sondażu IPSOS, w którym na Dudę w pierwszej turze zagłosowałoby 44 proc. wyborców, podczas gdy na nią zaledwie 25 proc.

– Po pierwsze nie jestem jeszcze kandydatką, nie prowadzę kampanii, zresztą wszystkie te osoby, które są mierzone z panem prezydentem Dudą jeszcze nie powiedziały, że kandydują i nie rozpoczęły kampanii – stwierdziła wicemarszałek Sejmu.

– Pan prezydent jest urzędującym prezydentem. Cały czas jest w trasie, spotyka się z ludźmi. Ja nawet mogę powiedzieć, że jeżeli patrzymy na te wyniki poparcia dla urzędującego prezydenta, to one nie są oszałamiające, jak na koniec pierwszej kadencji – zauważyła.

Obserwuj nas w Google News i bądź na bieżąco!

→ Wejdź i naciśnij gwiazdkę

Autor tekstu: Zuzanna Stańczyk

Redaktorka strony ShareInfo.pl | Kategorie tekstów: Polityka, Wiadomości, Zdrowie, Świat