– To jest początek polexitu. Wychodzimy poza europejski system prawny, przestają nas obowiązywać wartości, które są ważne w Unii – podkreśliła w rozmowie z TVN24 wicemarszałek Sejmu Małgorzata Kidawa-Błońska, komentując podpisanie przez prezydenta Andrzeja Dudę tzw. ustawy kagańcowej, likwidującej niezależność sędziów.

– Dzisiaj zobaczyliśmy bezradnego prezydenta Dudę, który wykonuje wszystkie polecenia swojego szefa partii – powiedziała kandydatka Koalicji Obywatelskiej na prezydenta.

Kidawa-Błońska stwierdziła również, że „prezydent Duda swoim podpisem przypieczętował zamach na naszą praworządność”.  – Nie posłuchał opinii ekspertów, nie posłuchał opinii opozycji, nie słuchał także wspierających nas polityków europejskich. Zrobił to, bo jest prezydentem, który nie podejmuje samodzielnie decyzji – mówiła kandydatka KO na prezydenta.

https://twitter.com/LewitujacyUmysl/status/1224706780070121472

– Tak naprawdę dzisiaj, dokonując tego zniszczenia w polskim system prawnym, pan prezydent abdykował. My nie mamy prezydenta wszystkich Polaków. Mamy prezydenta, który podpisuje tylko ustawy wskazane przez prezesa – wskazała.

Obserwuj nas w Google News i bądź na bieżąco!

→ Wejdź i naciśnij gwiazdkę