Kidawa-Błońska oskarża rząd PiS: W sprawie koronawirusa nie mówiliście nam prawdy. Jesteście tchórzami (WIDEO)

Wicemarszałek Sejmu i kandydatka Platformy Obywatelskiej na prezydenta Małgorzata Kidawa-Błońska ostro skrytykowała działania rządu w sprawie obrony Polaków przed epidemią koronawirusa. Przemawiając w czwartek w Sejmie, Kidawa-Błońska stwierdziła, że rząd Mateusza Morawieckiego był w tej sprawie bezczynny i okłamywał ludzi.

– Wiedzieliście o wielu rzeczach, byliście bezczynni, nie mówiliście nam prawdy – mówiła z trybuny sejmowej wicemarszałek Sejmu, wzywając jednocześnie rząd i PiS do szybkiego działania.

– Oskarżam was: tak, wiedzieliście, manipulowaliście, wprowadziliście chaos i po prostu jesteście tchórzami – podkreśliła Kidawa-Błońska, zwracając się bezpośrednio do premiera Morawieckiego, ministra zdrowia Łukasza Szumowskiego oraz polityków PiS z prezesem Jarosławem Kaczyńskim na czele.

Czytaj także:  Nowy spot wyborczy prezydenta. W głównej roli Terminator (WIDEO)

Kandydatka PO w wyborach prezydenckich stwierdziła, że do dzisiaj lekarze i pielęgniarki „codziennie narażają swoje życie bez sprzętu ochronnego” i zaapelowała, by w czwartek nie zajmować się zmianami w regulaminie Sejmu, ale rozpocząć pracę nad pakietem ustaw chroniących Polaków przed konsekwencjami epidemii. Swoje rozwiązania w tej sprawie przedstawiła również Platforma Obywatelska.

 – Nie ma wystarczającej liczby testów. A wy nie zrobiliście nic, dlatego apeluję: zróbmy dzisiaj szybko te ustawy, na które czekają Polacy, bo one są naprawdę bardzo ważne. Każdy dzień na zwłokę oskarża was, dlatego nie mówcie nieprawdy, nie kłamcie, tylko weźmy się dzisiaj do pracy, bo to naprawdę ważne czasy. Nie odkładajmy tego w nieskończoność. Straciliście wiele tygodni i nie pomogliście Polakom – oceniła Kidawa-Błońska.

Czytaj także:  Saryusz-Wolski: Wybór pomiędzy Dudą i Trzaskowskim to wybór pomiędzy dziedzictwem AK i SB

Komentarze