– Titanic zatonął przez kłamstwo, chciwość i pychę. Tysiące niewinnych ludzi na pokładzie po prostu nie wiedziało, co się dzieje. Do samego końca wszelkie obawy zagłuszała orkiestra. Nie możemy pozwolić, by tak stało się z Polską – mówiła podczas niedzielnej konwencji Koalicji Obywatelskiej w Warszawie wicemarszałek Sejmu Małgorzata Kidawa-Błońska. Kandydatka KO na premiera podsumowała w ten sposób czterolecie rządów Prawa i Sprawiedliwości.

Kidawa-Błońska podkreśliła, że PiS celowo doprowadził do nienawiści oraz do głębokich i społecznych podziałów, które muszą być zlikwidowane. – Polacy są mądrzy, zatroskani, pragną silnej, zamożnej i bezpiecznej ojczyzny. My, Polacy, jesteśmy tacy, jak byliśmy – oceniła. – To polityka zwariowała. Nikt w Polsce nie przestał być patriotą. Nikt nie zmienił zdania o praworządności, równości. Jedyną trucizną jest dzisiejsza polityka. W Polsce nam wszystkim potrzebny jest polityczny detoks – mówiła podczas wystąpienia.

Kandydatka do Sejmu z pierwszego miejsca na warszawskiej liście KO zapowiedziała też „stawianie złodziei przed sprawiedliwymi sądami”. – Mamy sto afer PiS-u i wszystkie trzeba wyjaśnić. Jeśli jest wina, trzeba sądu. Jeśli są winni, powinni zostać ukarani. Właśnie do tego potrzebna jest uczciwa prokuratura, niezależne sądy i media odporne na politykę. Jeśli ktoś kradnie, nie zastanawiajmy się, z jakiej jest partii. Nazwijmy to złodziejstwem i postawmy przed uczciwym sądem – stwierdziła.

Obserwuj nas w Google News i bądź na bieżąco!

→ Wejdź i naciśnij gwiazdkę

Autor tekstu: Zuzanna Stańczyk

Redaktorka strony ShareInfo.pl | Kategorie tekstów: Polityka, Wiadomości, Zdrowie, Świat