Kidawa-Błońska wzywa do bojkotu wyborów: Zostańcie w domu! Zadbajcie o siebie i najbliższych

REKLAMA

Kandydatka Koalicji Obywatelskiej na prezydenta Małgorzata Kidawa-Błońska zaapelowała do wszystkich Polaków, by nie uczestniczyli w wyborach 10 maja. „Niech odpowiedzią na nieodpowiedzialność władzy będzie powszechny bojkot”, napisała.

„Jako naród, jako wspólnota, stanęliśmy przed niebezpieczeństwem, które nie ma precedensu w naszej najnowszej historii. Zagrożone jest życie, zdrowie oraz byt Polek i Polaków. Nie ma dziś w Polsce innego zadania niż walka z epidemią i jej skutkami”, oświadczyła Kidawa-Błońska w liście otwartym wyborców i pozostałych kandydatów.

REKLAMA

REKLAMA

W ocenie wicemarszałek Sejmu „w tej sytuacji organizowanie wyborów prezydenckich byłoby działaniem wręcz zbrodniczym”. „Nie wolno narażać życia ludzkiego – z tą zasadą powinien zgodzić się każdy. Szczególnie ktoś, kto chce ubiegać się o najwyższy urząd w państwie. Nie wyobrażam sobie, jak można prosić ludzi o zaufanie i jednocześnie namawiać ich, aby ryzykowali swoim życiem i zdrowiem”, podkreśliła Małgorzata Kidawa-Błońska.

„Jeśli jednak rządzący będą trwać w tym uporze, to muszą wiedzieć, że ponoszą pełną odpowiedzialność za straszliwe skutki dla życia i zdrowia obywateli. W takiej sytuacji apeluję do wszystkich wyborców, aby nie uczestniczyli w wyborach 10 maja 2020 roku. Jeśli nie można inaczej, niech odpowiedzią na nieodpowiedzialność władzy będzie powszechny bojkot”, zaapelowała kandydatka Koalicji Obywatelskiej.

https://www.facebook.com/1647982582133585/posts/2557139001217934/?d=n

Spraw, by powstawało więcej takich artykułów!

Podziękuj za artykuł

Udostępnij: