Dzisiaj premier Mateusz Morawiecki ma zaprezentować pierwsze obluzowanie obowiązujących obostrzeń. Prawdopodobnie możemy spodziewać się otwarcia lasów, a także skwerów, terenów zielonych i bulwarów. Czy rzeczywiście i na jakich dokładnie zasadach dowiemy się prawdopodobnie już dziś.

Jak informuje redakcja Niezależnej, wicepremier Jacek Sasin mówił w czwartek w radiu RMF FM o rządowych planach odchodzenia od niektórych obostrzeń. Zasady ograniczeń związanych z epidemią koronawirusa będą luzowane stopniowo.

Prawdopodobnie od najbliższego poniedziałku, można spodziewać się otwarcia lasów, skwerów, terenów zielonych bulwarów. Chodzi o wszystkie miejsca gdzie moglibyśmy zażywać aktywności na świeżym powietrzu, ale nie wśród ludzi.

Nadal nie będzie można się gromadzić w większych grupach. W kwestii przemieszczania się najprawdopodobniej pozostaną ograniczenia dotyczące liczby osób, odległości, jak również nakaz noszenia maseczek i innych osłon twarzy.

Drugą najbardziej prawdopodobną zmiana będzie dotyczyła limitu osób przebywających w sklepach. Prawdopodobnie nie będzie uzależniona od liczby kas, ale od powierzchni sklepu. Podobnie będzie w kościołach. Jest również szansa że na określonych zasadach zostaną otwarte salony kosmetyczne i fryzjerskie. Na razie nie zostaną otwarte szkoły. To akurat jest pewne.


Obserwuj nas w Google News i bądź na bieżąco!

→ Wejdź i naciśnij gwiazdkę