Polacy nie chcą już ani Tuska ani Kaczyńskiego
fot. Silar / Mateusz Włodarczyk | CC BY-SA 4.0

Od kilku tygodni Jarosław Kaczyński i Donald Tusk jeżdżą po Polsce i spotykają się z wyborcami, jednocześnie zniechęcając ich do opozycyjnej partii. Jakie zdanie mają na ten temat Polacy? Respondenci odpowiadali, za czyich czasów żyło im się lepiej.

Dziennikarze serwisu Fakt.pl zapytali mieszkańców Oleśnicy i Wrocławia, za czasów której partii żyło im się lepiej. W obu miejscowościach na PiS wskazywali niemal wszyscy pytani emeryci.

Seniorzy chwalili obecnie rządzącą partię za wyższe emerytury, lepszy socjal, a także ulgi na gaz i energię. – Za Kaczyńskiego jest zdecydowanie lepiej. Ale zastanawiam się, skąd te pieniądze się biorą, bo to przecież miliony – mówi pani Irena z Wrocławia.

Inne zdanie mieli natomiast młodzi respondenci. To, co dla ich rodziców i dziadków stanowi zaletę rządu PiS, czyli rozbudowany socjal, dla nich jest wadą, o czym mówiło wielu ankietowanych.

– Za poprzedniej władzy było lepiej. Nie było takiego rozdawnictwa jak 500 plus, trzynastki i czternastki. Przez te dodatki jest drożyzna. Wolałbym, żeby wróciła PO albo rządziła inna partia – stwierdził w rozmowie z serwisem fakt.pl pan Marcin z Oleśnicy.


Obserwuj nas w Google News i bądź na bieżąco!

→ Wejdź i naciśnij gwiazdkę