Kiedy trzeba złożyć wniosek o 500 plus?

W ubiegłych latach 1 lipca można było składać wnioski o świadczenie 500 plus. Czy i w tym roku będzie podobnie? O jakiej dacie nie można zapomnieć?

Nie trzeba składać w tym roku wniosku o przyznanie świadczenia 500 plus. Rodziny, którym już przyznano świadczenie w ramach programu „Rodzina 500 plus” nie muszą składać kolejnego dokumentu. Wniosek złożony w ubiegłym roku – w terminie od 1 lipca 2019 r., powoduje, że świadczenia są przyznane do końca maja 2021 r. Rodzice mogą być więc spokojni!

Czytaj także:  Morawiecki był na mszy w kościele. Proboszcz uhonorował go tablicą z marmuru
 

Ci rodzice, którzy jeszcze nie otrzymują 500 plus, bo dziecko dopiero się urodziło, mogą w każdej chwili złożyć wniosek o przyznanie świadczenia. Taki wniosek można złożyć przez portal [email protected], Platformę Usług Elektronicznych ZUS lub bankowość elektroniczną.

Jak informuje redakcja gazety.pl od przyszłego roku będzie obowiązywał roczny okres świadczeniowy. Pierwszy okres ma rozpocząć się 1 czerwca 2021 i trwać do 31 maja roku następnego. Wnioski będzie można składać przez internet od 1 lutego 2021 r., a drogą tradycyjną – od 1 kwietnia.

Czytaj także:  Nie żyje trzech księży. Wszyscy zmarli w niedzielę

1 lipca tego roku można składać wniosek o przyznanie jednorazowego świadczenia 300 plus dla dzieci, które idą do szkoły.