W ubiegłych latach 1 lipca można było składać wnioski o świadczenie 500 plus. Czy i w tym roku będzie podobnie? O jakiej dacie nie można zapomnieć?

Nie trzeba składać w tym roku wniosku o przyznanie świadczenia 500 plus. Rodziny, którym już przyznano świadczenie w ramach programu „Rodzina 500 plus” nie muszą składać kolejnego dokumentu. Wniosek złożony w ubiegłym roku – w terminie od 1 lipca 2019 r., powoduje, że świadczenia są przyznane do końca maja 2021 r. Rodzice mogą być więc spokojni!

Ci rodzice, którzy jeszcze nie otrzymują 500 plus, bo dziecko dopiero się urodziło, mogą w każdej chwili złożyć wniosek o przyznanie świadczenia. Taki wniosek można złożyć przez portal Emp@tia, Platformę Usług Elektronicznych ZUS lub bankowość elektroniczną.

Jak informuje redakcja gazety.pl od przyszłego roku będzie obowiązywał roczny okres świadczeniowy. Pierwszy okres ma rozpocząć się 1 czerwca 2021 i trwać do 31 maja roku następnego. Wnioski będzie można składać przez internet od 1 lutego 2021 r., a drogą tradycyjną – od 1 kwietnia.

1 lipca tego roku można składać wniosek o przyznanie jednorazowego świadczenia 300 plus dla dzieci, które idą do szkoły.


Obserwuj nas w Wiadomościach Google i bądź na bieżąco!