Pixabay.com

IBRiS przeprowadził kolejny sondaż, którego grupą docelową byli emeryci. Zadano im pytanie, kiedy im się żyło lepiej – wcześniej, gdy w Polsce rządziło PO, czy teraz, za rządów PiS. Zdecydowana większość wskazała na drugi z wariantów.

W sondażu zleconym przez „Super Express” ankieterzy IBRiS zadali emerytom jedno kluczowe pytanie. Brzmiało ono: „Czy lepiej żyło się Pani/Panu za rządów PO, czy żyje za rządów PiS?”.

44,7% ankietowanych przyznało, że lepiej im się żyje za rządów Zjednoczonej Prawicy. – Dostajemy większe waloryzacje, trzynastki, czternastki. Dzięki temu, że rząd o nas dba, mogę sobie kupić więcej niż kiedyś – powiedziała cytowana przez tabloid 73-letnia emerytka.

Ponad połowę mniej, bo 22% osób przyznało, że lepiej im się żyło, gdy w Polsce panowało PO. Więcej, bo 30,4% respondentów stwierdziło, że nie widzi większych zmian w swoim poziomie życia od momentu wygrania wyborów przez PiS w 2015 roku.

Niedawno IBRiS przeprowadził inne badanie, w którym zapytano emerytów jak oceniają Polski Ład. 41,2% polskich emerytów wyraziło zadowolenie z nowych przepisów podatkowych, a przeciwnego zdania było 36,3% osób.


Obserwuj nas w Google News i bądź na bieżąco!

→ Wejdź i naciśnij gwiazdkę