„Kiedyś egzekucje, dziś Onet!”. Suski porównał portal do niemieckich nazistów

Niemiecki koncern Ringier Axel Springer Polska zapowiedział  podjęcie działań prawnych wobec posła PiS Marka Suskiego. Zarzuty mają dotyczyć szerzenia mowy nienawiści przez jednego z najważniejszych polityków partii Jarosława Kaczyńskiego. Według nieoficjalnych doniesień koncern ma zażądać od Suskiego miliona złotych odszkodowania za wpisy, które zamieścił w piątek po południu na Twitterze. Parlamentarzysta porównał w nich należący do koncernu portal Onet do niemieckich nazistów.

   

W pierwszym z postów, który  został opublikowany o 16:25, Suski oświadczył, że „Niemcy są wzorem dbałości o praworządność w Polsce i mają długą tego tradycję”. „Kiedyś egzekucje, dziś ONET!”, napisał. Po reakcjach, jakie wywołał, wpis został szybko usunięty.

W kolejnym z tweetów polityk partii rządzącej, nawiązując do opublikowanego przez Onet niekorzystnego raportu dotyczącego produkowanego w Radomiu karabinka Grot,  umieścił zdjęcie z jednej z publicznych egzekucji dokonanych przez Niemców w tym mieście w październiku 1942 roku oraz listę zamordowanych .

   

„12 października 1942 r. Niemcy rozpoczęli serię publicznych egzekucji. Powieszono 50 osób. Większość związana z radomską fabryką broni. Tymczasem ONET prowadzi nagonkę oszczerstw na fabrykę broni w Radomiu. Ciekawe co by pisali gdyby istnieli w latach trzydziestych ub. wieku”, napisał.

Dyrektor komunikacji Ringier Axel Springer Polska Karolina Sznajder poinformowała, że w związku z wpisami posła PiS koncern podejmie kroki prawne w związku z krzewieniem przez niego „mowy nienawiści oraz rozpowszechniania oszczerstw”.

   

     

Nie przegap najciekawszych artykułów!

→ Obserwuj ShareInfo.pl w Google News