Niemiecki koncern Ringier Axel Springer Polska zapowiedział  podjęcie działań prawnych wobec posła PiS Marka Suskiego. Zarzuty mają dotyczyć szerzenia mowy nienawiści przez jednego z najważniejszych polityków partii Jarosława Kaczyńskiego. Według nieoficjalnych doniesień koncern ma zażądać od Suskiego miliona złotych odszkodowania za wpisy, które zamieścił w piątek po południu na Twitterze. Parlamentarzysta porównał w nich należący do koncernu portal Onet do niemieckich nazistów.

W pierwszym z postów, który  został opublikowany o 16:25, Suski oświadczył, że „Niemcy są wzorem dbałości o praworządność w Polsce i mają długą tego tradycję”. „Kiedyś egzekucje, dziś ONET!”, napisał. Po reakcjach, jakie wywołał, wpis został szybko usunięty.

W kolejnym z tweetów polityk partii rządzącej, nawiązując do opublikowanego przez Onet niekorzystnego raportu dotyczącego produkowanego w Radomiu karabinka Grot,  umieścił zdjęcie z jednej z publicznych egzekucji dokonanych przez Niemców w tym mieście w październiku 1942 roku oraz listę zamordowanych .

„12 października 1942 r. Niemcy rozpoczęli serię publicznych egzekucji. Powieszono 50 osób. Większość związana z radomską fabryką broni. Tymczasem ONET prowadzi nagonkę oszczerstw na fabrykę broni w Radomiu. Ciekawe co by pisali gdyby istnieli w latach trzydziestych ub. wieku”, napisał.

Dyrektor komunikacji Ringier Axel Springer Polska Karolina Sznajder poinformowała, że w związku z wpisami posła PiS koncern podejmie kroki prawne w związku z krzewieniem przez niego „mowy nienawiści oraz rozpowszechniania oszczerstw”.


Obserwuj nas w Google News i bądź na bieżąco!

→ Wejdź i naciśnij gwiazdkę