Autobus
Fot. Miejskie Zakłady Autobusowe Warszawa Facebook

Kierowca jednego z warszawskich autobusów ruszył na pomoc pasażerce, która w trakcie podróży nagle dostała krwotoku. Nagranie z tego niecodziennego zdarzenia zostało opublikowane przez Miejskie Zakłady Autobusowe sp. z o.o. w Warszawie.

Do potencjalnie niebezpiecznego incydentu doszło w warszawskim autobusie linii 116. Podczas jazdy starsza kobieta doznała krwotoku, na co natychmiast zareagował kierowca pojazdu. Zdarzenie zostało zarejestrowane przez kamery wewnątrz autobusu.

Na nagraniu widać, jak starsza pasażerka wchodzi do pojazdu i zajmuje miejsce siedzące. Po chwili z jej nogi zaczyna sączyć się krew. Zobaczył to kierowca, który zatrzymał autobus i ruszył na pomoc.

– Starszej Pani udzielił niezbędnego wsparcia medycznego. Wskutek pękniętego żylaka doznała krwotoku. Nasz pracownik zareagował szybko i sprawnie, zakładając opatrunek uciskowy. Wezwał również służby i z niezwykłą empatią uspokajał pasażerkę do przyjazdu medyków. Dziękujemy Panu Arturowi za jego postawę – przekazały Miejskie Zakłady Autobusowe w Warszawie.

Całe zdarzenie, choć mocno nietypowe i z pewnością niecodzienne, zakończyło się szczęśliwie. Internauci również docenili fantastyczne zachowanie kierowcy autobusu.


Obserwuj nas w Google News i bądź na bieżąco!

→ Wejdź i naciśnij gwiazdkę