Do tragicznego w skutkach wypadku doszło na drodze krajowej nr 78 w Zawierciu na wysokości dzielnic Kromołów i Żerkowice. Samochód osobowy wbił się pod ciężarówkę, w wyniku czego kierujący mniejszym z pojazdów poniósł śmierć.

Wypadek na DK78 w Zawierciu miał miejsce wczoraj w godzinach porannych. Komenda Powiatowa Policji poinformowała o przebiegu zdarzenia, opierając się na swoich wstępnych ustaleniach. Według nich, kierujący samochodem osobowym marki Suzuki z niewyjaśnionych przyczyn zjechał na drugi pas ruchu, po czym zderzył się z ciężarówką, która jechała w przeciwnym kierunku.

Zderzenie spowodowało, że osobowy pojazd został dosłownie zmiażdżony, natomiast ciężarówka zjechała na lewe pobocze jezdni i uderzyła w przydrożne drzewo. W jego wyniku ranni zostali obaj kierowcy, którzy zostali przetransportowani do szpitala. 49-letni kierujący Suzuki był w gorszym stanie i niestety nie udało się go uratować. Policja ustaliła, że był on mieszkańcem gminy Pilica. Drugi z poszkodowanych w momencie wypadku był trzeźwy.

Wskutek wypadku, funkcjonariusze na kilka godzin musieli całkowicie zablokować ruch na drodze pomiędzy dzialnicami Kromołów i Żerkowice. Obecnie policja prowadzi czynności, mające na celu ustalenie dokładnego przebiegu zdarzenia.

Obserwuj nas w Google News i bądź na bieżąco!

→ Wejdź i naciśnij gwiazdkę

Autor tekstu: ShareInfo.pl

Wydawca strony ShareInfo.pl | Kategoria ogólna