Był kompletnie pijany! Jechał bez opon, a z felg sypały się…

W miejscowości Okonek w województwie wielkopolskim mający ponad dwa promile alkoholu we krwi kierowca został zatrzymany przez policję po tym, jak poruszał się samochodem.. bez opon.

Do tego niecodziennego zdarzenia doszło w ostatnią niedzielę. Policjanci z Komisariatu Policji w Okonku zatrzymali kierowcę na drodze pomiędzy miejscowościami Borucino i Okonko. Około godziny 14:00 funkcjonariusze dostrzegli, że po drodze porusza się samochód osobowy, spod którego wydobywają się iskry. Szybko okazało się, że przednie koła pojazdu nie miały opon.

Czytaj także:  Aż 80 proc. Polaków popiera stosowanie kar za brak maseczki w sklepie

Po zatrzymaniu samochodu, policjanci dość wyraźnie wyczuli w jego wnętrzu woń alkoholu. Jak się okazało, kierowca, którym był 28-letni mieszkaniec gminy Okonek miał we krwi ponad dwa promile i prawdopodobnie nawet nie zdawał sobie sprawy z faktu, że jedzie bez opon.

Policjanci w takim wypadku zastosowali standardową procedurę, a więc zatrzymali prawo jazdy 28-latkowi, zaś pojazd przetransportowali na policyjny parking. Mężczyźnie grozi kara pozbawienia wolności do dwóch lat, wysoka grzywna, a przede wszystkim zaraz prowadzenia pojazdów nawet na 15 lat.

Czytaj także:  Gliński: Rząd Morawieckiego jest spadkobiercą wartości Solidarności

Komentarze

Nie przegap najciekawszych wiadomości! Obserwuj nas w Google News.