Kim Dzong Un wystrzelił nowy typ rakiety! „Grobowy moment…”

Kim Dzon Un staje się coraz silniejszy. Potwierdzono wystrzelenie nowego typy rakiety, którą wystrzelono z platformy na morzu. Mogła przenosić ładunek nuklearny.

W Korei Północnej doszło do jedenastego testu rakietowego w tym roku. Rakieta mogła być też wystrzelona z łodzi podwodnej, wtedy pocisk poleciałby dalej. Test został przeprowadzony w środę. Platforma znajdowała się w odległości ok. 17 km na północny wschód od miasta Wonsan. Rakieta przemierzyła 450 km, potem wpadła do Morza Jońskiego.

Czytaj także:  Trump w ONZ: Musimy pociągnąć Chiny do odpowiedzialności za Covid-19

Rakieta wzniosła się na wysokość 910 km, czyli była na wysokości dwa razy większej niż ta, na której znajduje się międzynarodowa Stacja Kosmiczna. Jak podaje reżimowa stacja KCNA rakieta ma „stwarzać zagrożenie zewnętrzne i wzmacniać obronność”. Zapewniono też, że kraje położone w sąsiedztwie Korei nie były zagrożone.

Środowy test odbył się chwilę po tym, jak Korea Północna wznowiła rozmowy nuklearne z USA. Jak twierdzi Ankit Panda, ekspert ds. Korei Północnej, wystrzelenie rakiety to „grobowy moment dla bezpieczeństwa regionalnego w Azji Północno-Wschodniej”.

Czytaj także:  Doznał nagłego paraliżu. Lekarze znaleźli w mózgu tasiemca!

Komentarze

Nie przegap najciekawszych wiadomości! Obserwuj nas w Google News.