REKLAMA

Kim Dzong Un, przywódca Korei Północnej, wysłał wiadomość do prezydenta Stanów Zjednoczonych Donalda Trumpa. Przekaz jest jasny. Liczy na poprawę stosunków z USA. Przywódca Korei zaproponował prezydentowi USA wznowienie dialogu na temat denuklearyzacji Półwyspu Koreańskiego. Dyktator zobowiązał się do niej latem tego roku, jednak porozumienie nie określało szczegółowego przebiegu tego procesu.

Wiadomość Donaldowi Trumpowi podobno została przekazana kanałami dyplomatycznymi w piątek. Informacja ta jednak nie jest potwierdzona ani przez Departament Stanu USA, ani przez ambasadę amerykańską w Seulu. – Między Koreą Północną i Stanami Zjednoczonymi istnieją kanały, za pośrednictwem których odbywa się aktywna komunikacja – powiedział dziś rzecznik prezydenta Korei Płd. – Trudno mi powiedzieć, czy wymiana przybrała formę listu czy jakąś inną postać – dodał

REKLAMA

Przywódca Korei chce przekonać Trumpa o swojej dobrej woli. Do Prezydenta Korei Południowej Mun Dze Ina również wysłał list, w którym wyraził nadzieję na częstsze spotkania w przyszłym roku i wspólną pracę na rzecz denuklearyzacji Półwyspu Koreańskiego.