„Kler” bardziej popularny niż „Avatar”! Do kin poszło już ponad 4 miliony osób!

REKLAMA

Widownia, która obejrzała najnowszy film Wojciecha Smarzowskiego, przekroczyła już 4 miliony. Według danych, które przedstawiła na Twitterze reporterka RMF FM Katarzyna Sobiechowska-Szuchta, „Kler” widziało aż 4 144 061 widzów. Oznacza to, że obraz Smarzowskiego zdetronizował najbardziej dotąd popularną superprodukcję Jamesa Camerona z 2009 roku „Avatar”, której spektakularny kasowy sukces był dotąd nie do pobicia.

Aktualnie już tylko trzy filmy osiągnęły lepsze wyniki niż „Kler”. Są to takie hity kinowe jak „Ogniem i mieczem” Jerzego Hoffmana, który obejrzało 7 151 354 widzów, „Pan Tadeusz” Andrzeja Wajdy z liczbą 6 168 344 widzów oraz „Quo vaids” Jerzego Kawalerowicza z widownią liczącą 4 300 351 widzów.

REKLAMA

Na popularności w Polsce sukcesy „Kleru” się nie kończą. Po dobrych recenzjach w dziennikach „New York Times” i „The Guardian” w premierowy weekend w Wielkiej Brytanii i Irlandii film zarobił około 1,32 miliona dolarów, bijąc tym samym rekord najlepszego otwarcia polskiego filmu za granicą. „Kler” będzie wyświetlany także w kinach w Austrii, Luksemburgu, Danii, Niemczech, Belgii, Holandii, ,Islandii, Norwegii, Szwecji oraz w Kanadzie i USA.

Udostępnij: