Europoseł PiS i jeden z głównych polityków Solidarnej Polski Patryk Jaki frontalnie zaatakował prezesa partii Porozumienie Jarosława Gowina. W wywiadzie dla „Polska The Times” stwierdził, że podczas reformy uczelni wyższych Gowin „dogadał się z układem” III RP.

Były wiceminister sprawiedliwości zaatakował lidera Porozumienia po jego wypowiedzi, że Zjednoczona Prawica – by umożliwić zwycięstwo wyborcze Andrzejowi Dudzie – musi zwrócić się w większym stopniu ku wyborcom umiarkowanym. – Jeśli nasi wyborcy uznają, że odpuściliśmy, to się odwrócą. Rozwiązania o szukaniu głosów mitycznego centrum sufluje nam III RP – skomentował postulaty Gowina Jaki.

Polityk Solidarnej Polski nie zgodził się również z tezą Gowina, że reforma sądownictwa okazała się nieskuteczna. Jego zdaniem przyczyną problemów w reformie sądownictwa jest „rebelia sędziów”.

– Co do zarzutu, że „trzeba było robić skutecznie tak jak Gowin na uczelniach wyższych” to przypomnę, że swoją reformę zakończył i można oceniać jej efekty, natomiast my jesteśmy w trakcie procesu zmian, do tego trwa rebelia. Tej rebelii oczywiście nie mielibyśmy, gdybyśmy poszli drogą naszych koalicjantów i dogadali się z układem – zauważył.

Jaki podkreślił, że Gowin swoją reformą doprowadził do wzmocnienia się zwolenników „lewactwa i gender”.

– Jakie mamy teraz efekty na uczelniach wyższych tej reformy robionej z układem III RP? Wielu pracowników naukowych, z którymi współpracuję na uczelni, głośno mówi, że środowiska konserwatywne są tam niszczone, a lewactwo i gender są tam tak silne jak nigdy i stanowią główny punkt oporu przeciwko nawet nie rządom PiS, ale całemu państwu – zauważył eurodeputowany PiS.


Obserwuj nas w Google News i bądź na bieżąco!

→ Wejdź i naciśnij gwiazdkę