Jak dowiedział się portal wPolityce.pl, ugrupowanie Pawła Kukiza znalazło się w niebywałym kryzysie. Tym razem chodzi o coś więcej niż o opuszczenie partii przez kolejnego z polityków, co miało miejsce od wyborów w 2015 roku już kilka razy. Posłowie Kukiz’15 mówią, że dzieje się bardzo źle i nie wiadomo, czy ich klub parlamentarny nie rozpadnie się nawet przez ten weekend.

– Możemy nie przetrwać do Wszystkich Świętych — komentuje sytuację w partii w rozmowie z wPolityce.pl jeden z posłów Kukiz‘15.

Kolejny informator portalu mówi, że może to nastąpić znacznie szybciej. – Dynamika wczorajszego dnia, rano wyjście z klubu Jakuba Kuleszy, w nocy tweety Pawła Kukiza, była bardzo duża. Jeżeli taka dynamika się utrzyma, nastąpi to szybciej. Kukiz ‘15 może nie przetrwać tego weekendu – przewiduje.

– Wygląda to fatalnie. To już po prostu jest obłęd. To, co Paweł Kukiz wypisywał o Marku Jakubiaku, jestem w stanie zrozumieć, bo go nie lubi. Ale to, co pisał o Jacku Wilku to jest kompletny odlot. Jazda bez trzymanki – ocenia kolejny rozmówca wPolityce.pl z Kukiz’15.

Kryzys w ugrupowaniu Pawła Kukiza osiągnął apogeum w piątek, gdy decyzję o swoim odejściu z ruchu Kukiz’15 ogłosił Jakub Kulesza, dotychczasowy rzecznik formacji. Poseł postanowił dołączyć do partii Wolność Janusza Korwina-Mikkego, gdzie został wiceprezesem.

Decyzji Kuleszy pogratulował na Twitterze Marek Jakubiak, który jako kandydat Kukiz’15 startował na prezydenta Warszawy. Odniósł się też do wcześniejszego odejścia z ruchu Adama Andruszkiewicza. „Dziś z klubu Kukiz’15 wystąpił @Kulesza_pl, to drugi po @Andruszkiewicz1 mój synek sejmowy, który podjął taką decyzję. Widać nie nadają się na wegetację. Mam nadzieję, że o nich jeszcze usłyszymy. Całym sercem życzę Wam Panowie jak najlepiej, niech Wam się darzy:)”, napisał Jakubiak.

Wpis ten nie spodobał się Pawłowi Kukizowi, który już wcześniej, podczas kampanii samorządowej, krytykował Marka Jakubiaka i dystansował się od jego kandydatury na włodarza stolicy. Tym razem muzyk wiceszefa sejmowej komisji śledczej ds. wyłudzeń VAT zaatakował już otwartym tekstem, pisząc na Twitterze w nawiązaniu do odejścia Andruszkiewicza i Kuleszy: „Marek! Idź za nimi, skoro im dobrze życzysz! Masz browary i układy w wojsku. Całe 30 tysięcy na kampanię w Warszawie wydałeś (czyli dwa razy mniej niż ja na ciebie w parlamentarnych) 🙂 Powodzenia i Czuwaj, Żołnierzu Kuleszy i Andruszkiewicza :-)”.

Na tym wpisie Paweł Kukiz niestety nie skończył swojej aktywności na Twitterze. W kolejnych wulgarnych postach atakował bezpardonowo Jakubiaka i innych polityków, w tym Jacka Wilka z partii Wolność Janusza Korwin-Mikkego. Większość z nich została usunięta, a Paweł Kukiz zapowiedział zamknięcie w niedzielę rano swojego konta na Twitterze w związku z tym, że utracił nad nim kontrolę.


Obserwuj nas w Google News i bądź na bieżąco!

→ Wejdź i naciśnij gwiazdkę