Knedle z truskawkami
YouTube | Recipe by Veronica

Knedle z truskawkami to posiłek, kojarzy wielu osobom kojarzy się z wakacjami spędzonymi u babci. Teraz, dzięki przepisowi zamieszczonemu na portalu Onet, możemy wykonać knedle w domowym zaciszu! Idealnie sprawdzą się na letni obiad w ogrodzie!

Składniki niezbędne do wykonania knedli z truskawkami:

Mąka pszenna – 2 szklanki
Truskawki – 0,5 kg
Jajka – 2 sztuki
Ugotowane ziemniaki – 0,5 kg
Cukier – 1 łyżeczka
Szczypta soli

Ugotowane ziemniaki mielimy w maszynce do mielenia mięsa i przekładamy do miski. Do ziemniaków dodajemy mąkę, a także cukier, jajka i sól. Następnie zagniatamy ciasto do momentu, aż uzyska gładką i pulchną konsystencję.

Następnie ciasto wykładamy na blat posypany mąką i wałkujemy. Jego grubość nie powinna przekraczać 2,5 cm. Z uzyskanego ciasta wycinamy kółka. W tym celu możemy pomóc sobie szklanką.

Truskawki układamy dokładnie na środku kółka, a następnie dokładnie sklejamy jego boki, aby uzyskać kulkę. Tak przygotowane knedle wrzucamy do wrzącej wody z dodatkiem odrobiny soli. Knedle gotujemy dosłownie kilka minut, do momentu wypłynięcia na powierzchnię wody.

Knedle możemy podawać ze śmietaną lub w odchudzonej wersji – z jogurtem naturalnym lub też posypane pokruszonym twarogiem.

Smacznego!

Podziel się:

Obserwuj nas w Google News i bądź na bieżąco!

→ Wejdź i naciśnij gwiazdkę