Fot. Facebook.com/KancelariaSejmu

– Klub KO złoży projekt ustawy anulujący rozporządzenie prezydenta w sprawie podwyżek uposażeń dla parlamentarzystów – oświadczył w poniedziałek Jan Grabiec, rzecznik Platformy Obywatelskiej. Projekt KO ma zablokować możliwość przyznawania politykom podwyżek do końca obecnej kadencji parlamentu.

W poniedziałkowym spotkaniu Kolegium Klubu KO uczestniczył także szef PO Donald Tusk, który następnie sprawę podwyżek skomentował na Twitterze. „Dziękuję władzom Klubu Koalicja Obywatelska za jednomyślną decyzję w sprawie ustawy blokującej podwyżki dla polityków”, napisał były premier.

– Podjęta została decyzja, że klub Koalicji Obywatelskiej złoży projekt ustawy dotyczącej podwyżek o uchyleniu podwyżek przyznanych przez decyzję prezydenta Andrzeja Dudy i premiera Mateusza Morawieckiego – poinformował Grabiec.

– Za przyjęte rozporządzenie prezydenta, podpisane przez premiera odpowiedzialność ponosi formacja rządząca w Polsce. Nie mamy z tym nic wspólnego i nie chcemy z tym mieć nic wspólnego, dlatego składamy projekt ustawy, który doprowadzi do wycofania podwyżek przyznanych przez prezydenta Andrzeja Dudę – dodał rzecznik PO.

 


Obserwuj nas w Google News i bądź na bieżąco!

→ Wejdź i naciśnij gwiazdkę