Prawo i Sprawiedliwość promuje w mediach społecznościowych spot, w którym mocno uderza w opozycję, zarzucając jej politykom, że są niewiarygodni.

Główne tematy klipu partii rządzącej to związki partnerskie, wiek emerytalny i utrzymanie 500 plus. Na nagraniu udostępnionym na Twitterze zostało zaprezentowane zestawienie wypowiedzi polityków opozycji.

Grzegorzowi Schetynie dostaje się za zmianę zdania w sprawie związków partnerskich. – Absolutnie nie będzie, mówię z pełną odpowiedzialnością. Na pewno nie będzie (związków partnerskich – red.) – mówi lider PO w spocie. Następnie pada jego zapowiedź z konwencji programowej Koalicji Obywatelskiej. Tym razem Schetyna deklaruje: – Związki partnerskie, najwyższy czas je wprowadzić.

Z kolei lider PSL obwiniany jest za podniesienie wieku emerytalnego. Zestawiono jego wypowiedz z czasów, gdy był ministrem pracy i polityki społecznej z późniejszymi, gdy znalazł się już w opozycji. W spocie wyborczym PiS występują także Jan Grabiec z PO oraz Adam Szłapka z Nowoczesnej.

– Wiarygodność Schetyny i Kosiniaka-Kamysza jest żadna – stwierdził po prezentacji klipu Krzysztof Sobolewski, przewodniczący Komitetu Wykonawczego PiS.

Jak dodał, „wyborcza telenowela trwa”. – Dziś ustami lidera ludowców było to jasno powiedziane: po wyborach PO i PSL będą razem. Nieważne czy to Koalicja Polska, czy Koalicja Europejska. Wiadomo, że to Koalicja Pustych Obietnic – ocenił Sobolewski.


Obserwuj nas w Wiadomościach Google i bądź na bieżąco!