Na pływalniach w Hanowerze kobiety będą mogły eksponować piersi. Przepisy pozwalają na kąpiele topless
fot. Pixabay

„Idziemy z duchem czasu” – mówią władze miasta, pozwalając kobietom na kąpanie się topless na wszystkich miejskich basenach. Już niedługo na wszystkich pływalniach w Hanowerze w Niemczech panie będą mogły pływać bez górnej części stroju. To co było do tej pory dozwolone tylko dla mężczyzn, teraz obowiązuje w przypadku obu płci – donosi portal „dojczland.info”, powołując się na niemiecki dziennik „Hannoversche Allgemeine Zeitung”.

Radni miasta Hanoweru zatwierdzili w czwartek odpowiednie rozporządzenie, które da prawo kobietom do kąpania się topless – niedługo będą mogły eksponować górne części ciała podobnie jak mężczyźni. Wniosek został skierowany pod obrady przez Die Partei, Volt, SPD i Zielonych. Radni są zdania, że trzeba iść z duchem czasu i nie można „dyskryminować” kobiet koniecznością zakrywania piersi.

Kobiety będą mogły kąpać się na pływalniach bez górnej części stroju. Hanower forsuje pionierskie przepisy

„Idziemy z duchem czasu i nie jesteśmy staroświeccy” – powiedział polityk ds. sportu i rekreacji Andreas Pieper, cytowany przez „HAZ”. Z kolei radna Volt Joana Zahl dodaje, że: „Ubrania nie mogą być dyskryminujące”.

Nowe prawo zacznie obowiązywać 9 grudnia – wówczas przepis zostanie odnotowany w dzienniku urzędowym. Nowe prawo mówi, że kobiety mają obowiązek zasłania jedynie „podstawowe narządy płciowe”. Przepisy będą w mocy na wszystkich miejskich kąpieliskach, czyli Stadionbad, Stöckener Bad, Nord-Ost-Bad, Vahrenwalder Bad, Misburger Bad, Ricklinger Bad, Lister Bad i Hainhölzer Naturbad. Należy jednak zaznaczyć, że na pływalniach prywatnych mogą obowiązywać inne zasady – tam regulamin ustalają właściciele obiektu.

Jak podaje „HAZ” – przeciwko zdejmowaniu z kobiet obowiązku zakrywania górnej części ciała głosowali radni z FDP. Z kolei CDU wstrzymało się od głosu.


Obserwuj nas w Google News i bądź na bieżąco!

→ Wejdź i naciśnij gwiazdkę