płyty CD
fot. Pixabay

Czasami mamy w mieszkaniu bardzo słaby zasięg WiFi, przez co internet chodzi bardzo wolno. Jest to spowodowane zarówno jakością urządzenia, jak i grubością ścian domu. Zobacz, jak domowym sposobem wzmocnić sygnał sieci WiFi.

Przyczyny słabego sygnału Wi-Fi

Niekiedy z powodu konstrukcji ścian, sygnał emitowany przez router rozprzestrzenia się niejednostajnie. Wszystko przez rynsztunek ścian, konstrukcję stelażu i surowców użytych do budowy bloku czy domu. Zagwozdką jest czasami niepoprawna konfiguracja sprzętu. A może ma on już swoje lata i czas go wymienić na nowy? Poznaj niezawodny sposób na wzmocnienie zasięgu WiFi. Poniższy trik zdradził mi kolega, który jest informatykiem.

Przygotowanie domowego wzmacniacza Wi-Fi krok po kroku

Aby stworzyć swój własny wzmacniacz Wi-Fi musisz zarezerwować sobie trochę czasu i wykazać się cierpliwością. Przygotuj:
-kabel USB,
-płytę CD,
-antenę satelitarną,
-2 drewniane listwy,
-adapter USB Wi-Fi,
-przykrywkę od garnka,
-puszkę,
-narzędzia i śruby (wiercenie, cięcie i klejenie),
-sprawny piekarnik.

Wykonanie:
Na początku zdejmij uchwyt z pokrywki, umieść na nią płytę CD. Teraz włóż wszystko do piekarnika i ustaw temperaturę 150°C (nie musisz wcześniej go rozgrzewać). Płytę trzymaj w piecu przez około 60 minut. Później uciśnij centralną część płyty odpornym na wysoką temperaturę przedmiotem (dobrze sprawdzi się łyżka) i rozstaw ją w parabolę. Wszystko powinno ostygnąć.

W kolejnym kroku wzdłuż puszki nakreśl pionową kreskę, a następnie przetnij ją na pół (dno zostaw całe). Z tyłu pojemnika wytnij oczko (u góry żeber). Zrób też wiertłem dziurkę w spodzie puszki. Sprawnie przytwierdź ją do satelity – przywiąż ją otwartą stroną do wewnątrz. Z kolei skrzywioną płytę CD przymocuj do puszki.

Teraz złącz ze sobą obie deski w taki sposób, aby powstała litera T. Przytwierdź antenę do sieci z desek trochę dalej niż stopień przecięcia na literze T (przydadzą Ci się wkręty). Ulokuj adapter USB w otworze w płycie CD i przemieść przedłużacz, a potem przyłącz go do komputera. Od tej pory nie powinieneś mieć już żadnych problemów z sygnałem WiFi.

Zobacz też: Posyp tym wycieraczkę, by szybko ją wyczyścić. Fenomenalny efekt za niecałe 2 zł


Obserwuj nas w Google News i bądź na bieżąco!

→ Wejdź i naciśnij gwiazdkę