Posłanka partii Teraz! Joanna Scheuring-Wielgus będzie kandydować w majowych wyborach do PE z drugiego miejsca warszawskiej listy partii Wiosna. Taką informację podał na konferencji prasowej założyciel i lider tej formacji Robert Biedroń.

– Chciałbym powitać kolejną jaskółkę, która czyni wiosnę w naszej drużynie – powiedział polityk, ogłaszając start Scheuring-Wielgus.

 – To jest dla mnie zaszczyt i duma, ponieważ marzę o tym, aby projekt który robimy – Wiosna – poważna siła polityczna, która jest według sondaży trzecią siłą polityczną w Polsce, był projektem złożonym z ludzi o podobnych wartościach, ludzi którzy marzą o Polsce demokratycznej, otwartej, nowoczesnej, świeckiej, Polsce która nikogo nie wyklucza i nie zostawia z tyłu – oświadczył Biedroń.

Lider Wiosny przypomniał, że posłankę partii Teraz! zna od lat i że jeszcze jako prezydent Słupska współpracował z Joanną Scheuring-Wielgus w Radzie Zrównoważonego Rozwoju. Biedroń zapewnił, że posłankę uważa za swoją „wieloletnią przyjaciółkę”.


Obserwuj nas w Google News i bądź na bieżąco!

→ Wejdź i naciśnij gwiazdkę