W obchodach 73. rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego nie mogło zabraknąć również obecności Ryszarda Petru, który w imieniu własnym i Nowoczesnej postanowił złożyć hołd powstańcom warszawskim za pomocą okolicznościowego filmiku.

Stanął przed kamerą ramię w ramię z Krystyną „Marzenką” Sierpińską, która w czasie Powstania była sanitariuszką w batalionie Kiliński. W filmie było dużo patosu, wielkich słów, powrotu do przeszłości i ocena teraźniejszości. I wszystko byłoby pięknie, gdyby nie wpadka Petru z pewną liczbą.

Czujni widzowie od razu to wychwycili, wypominając liderowi Nowoczesnej spory błąd. Dokładna ilość żołnierzy AK, którzy stanęli w walce przeciwko Niemcom nie jest znana. Jednak liczba, jaka padła z ust Petru zaskoczyła wszystkich – 305 tysięcy żołnierzy Armii Krajowej?! Owszem 25 do 50 tysięcy, w zależności od źródeł, ale nie 305!

Ryszard Petru wpadki nie komentuje, część internautów broni go, zrzucając winę na jego kiepską dykcję i zapewniając, że mówił 35 a nie 305. A Wy co słyszycie?

https://twitter.com/pikus_pol/status/892284624310853632

Obserwuj nas w Google News i bądź na bieżąco!

→ Wejdź i naciśnij gwiazdkę