Popularna sieć sklepów Żabka niebawem może dołączyć do innych graczy, którzy idą z duchem czasu i wprowadzić możliwość robienia zakupów bez kas. Właściciele spółki rozpoczęli już współpracę z firmą, która może im to umożliwić.

W ostatnim czasie w Nowym Jorku odbyły się największe targi technologiczne NRF, na których obecne były również polskie podmioty. Wśród uczestników pojawili się między innymi przedstawiciele sieci Żabka oraz firmy technologicznej tworzącej najbardziej zaawansowane systemy automatyzacji sklepów, AiFi.

Przy tej okazji obie strony ogłosiły rozpoczęcie współpracy, która zakłada wdrożenie na rynku technologię sztucznej inteligencji oraz sensor fusion, czyli system rejestrowania takich danych, jak waga czy obraz. Cel takich zabiegów jest jasny – poszerzenie możliwości sklepu convenience, jakim jest Żabka, a dokładniej mówiąc, wprowadzenie robienia zakupów bez kas.

To jednak nie wszystko. W najbliższym czasie Żabka planuje również rozwój formatu kontenerowego, a więc sklepu sezonowego, ustawianego najczęściej w nadmorskich kurortach. Firma AiFi, z którą sieć współpracuje będzie odpowiedzialna za wdrożenie technologii do tych pomysłów, dzięki której wszystkie placówki będą czynne dla klientów przez 24 godziny na dobę, siedem dni
w tygodniu.

AiFi tworzy najnowsze rozwiązania technologiczne dla detalistów chcących wprowadzić do swojego biznesu rozwiązania na skalę obecnych czasów. Firma dokłada wszelkich starań, aby na przykładzie Żabki zastosować możliwie jak najbardziej zautomatyzowany proces obsługi klienta.


Obserwuj nas w Google News i bądź na bieżąco!

→ Wejdź i naciśnij gwiazdkę