Ministerstwo Edukacji Narodowej wzięło na celownik Kartę Nauczyciela, czyli ustawę regulującą prawa i obowiązki tej grupy zawodowej. Wśród zmian, jakie mają zajść znajduje się chociażby podwyżka dla osób, które pełnią rolę wychowawców.

Dyskusje na temat poprawek w ustawie zakładają już pierwsze zmiany, jeśli chodzi o wynagradzanie pewnej grupy nauczycieli. Wedle niej, dodatkowe środki finansowe trafią do lokalnych samorządów w formie dotacji celowej, przeznaczonej właśnie na ten aspekt. Wcześniej pieniądze były przekazywane w formie subwencji oświatowej.

Zmianom ulegnie kilka zapisów w Karcie Nauczyciela, uchwalającej ich prawa i obowiązki. Ze wstępnych informacji wynika, że wprowadzony zostanie dodatek w wysokości 400 złotych miesięcznie dla nauczycieli, którzy jednocześnie są wychowawcami klas.

Ministerstwo Edukacji Narodowej przekaże również środki „dla najlepszych”. Co to oznacza? Dyrektor każdej szkoły będzie musiał wybrać wyróżniających się nauczycieli spośród całego grona pedagogicznego, którzy najbardziej zasłużyli na premie. Co najważniejsze, dodatek będzie dostępny dla maksymalnie połowy zatrudnionych w danej szkole.

To kolejne zmiany w wysokości wynagrodzeń dla nauczycieli, do jakich doszło w ostatnim czasie. Przypomnijmy, że kilka dni temu minister edukacji, Anna Zalewska poinformowała
o podwyżkach dla tej grupy zawodowej w wysokości od 122 do 166 złotych, w zależności od stopnia rozwoju zawodowego.


Obserwuj nas w Google News i bądź na bieżąco!

→ Wejdź i naciśnij gwiazdkę