Kolejne zarażenia wirusem w Polsce! WHO ogłasza pandemię koronawirusa

PODZIEL SIĘ INFORMACJĄ NA:

Szef Światowej Organizacji Zdrowia (WHO) ogłosił dziś pandemię nowego koronawirusa. W związku z tym, polski rząd zdecydował o zamknięciu przedszkoli, szkół oraz uczelni do 25 marca. Zamknięte będą również teatry, opery oraz kina, a także inne placówki kulturalne. 

W ciągu dzisiejszego dnia potwierdzone zostały kolejne cztery przypadki osób z koronawirusem. Liczba zakażonych do wieczora wzrosła do 31. Najnowsze zarażenia koronawirusem w Polsce potwierdzone są w trzech miastach – w Poznaniu, Opolu oraz Ostródzie.

Czytaj także:  Suski: Zjednoczonej Prawicy już nie ma. Nasi byli koalicjanci powinni pakować już biurka

Sformułowaliśmy ocenę, że Covid-19 można scharakteryzować jako pandemię – powiedział wieczorem szef WHO

-W miarę rozwoju wydarzeń możemy rozważać inne formy kontaktu nauczycieli z uczniami, m.in. poprzez platformę epodreczniki.pl – informował dziś wiceminister edukacji, Maciej Kopeć. Podkreślił też, że aktualnie nie da się przewidzieć, czy 26 marca uczniowie będą mogli powrócić do szkół.

-Stanowczo dementuję pojawiające się fakenewsy. Wszystkie sklepy działają i będą działać normalnie! Nie ma mowy o zamykaniu żadnych placówek handlowych! – opublikowała na Twitterze minister przedsiębiorczości Jadwiga Emilewicz.

Czytaj także:  Kowalski: Odwołanie Ziobry to przedterminowe wybory i prezent dla PO
PODZIEL SIĘ INFORMACJĄ NA:

Komentarze

Nie przegap najciekawszych wiadomości! Obserwuj nas w Google News.