REKLAMA

REKLAMA

Początek 2019 roku stanie pod znakiem wielu zmian w prawie ruchu drogowego. Jedną z najistotniejszych jest podwyższenie opłat za przejazd przez autostradę A2. Dobra wiadomość jednak jest taka, że podwyżka nie będzie obejmowała podróżujących samochodami osobowymi.

Za przejazd autami dostawczymi i ciężarówkami na odcinku od Nowego Tomyśla do Konina niebawem będzie trzeba zapłacić więcej. Najważniejsze, że większe opłaty nie dotkną jeżdżących samochodami osobowymi, ale może to być tylko chwilowa radość, bowiem mówi się, że podwyżki dotkną również przemieszczających się na autostradzie A4.

REKLAMA

2 stycznia od godziny 6:00 w życie wejdzie zmieniony cennik na płatnym odcinku trasy A2. Podwyżki będą skierowane jedynie do podróżujących pojazdami z kategorii 2,3 i 4. Nowe stawki wyniosą odpowiednio 31, 47 i 73 złote brutto więcej (już z zawartym podatkiem VAT w wysokości 23%), niż to miało miejsce dotychczas.

Spółka zarządzająca odcinkiem od Nowego Tomyśla do Konina – Autostrada Wielkopolska zaznaczyła jednocześnie, że zmianom nie ulegną opłaty za przejazd pojazdów z kategorii pierwszej
i piątej. W dalszym ciągu będą one wynosić 20 złotych na każdym z trzech płatnych odcinków na dystansie 50 kilometrów. Dodatkowo przedstawiciele organu zaznaczyli, że podwyżki dla pojazdów ciężarowych i tak są niższe od maksymalnych.

REKLAMA

Niewykluczone, że w niedalekiej przyszłości zapłacimy więcej za przejazd autostradą A4 na odcinku od Krakowa do Katowic. Stalexport Autostrada Małopolska wystosował już w tej sprawie oficjalny wniosek, ale najwcześniej do zmian będzie mogło dojść 1 marca 2019 roku. W tym przypadku pod uwagę również brane byłyby jedynie pojazdy ciężarowe, a podwyżka miałaby wynosić 5 złotych.


Obserwuj nas w Google News i bądź na bieżąco!

→ Wejdź i naciśnij gwiazdkę


REKLAMA