REKLAMA

Sekielscy
Fot. YouTube

W piątkowy poranek bracia Sekielscy opublikowali kolejny obszerny film na platformie YouTube. Tym razem dotyczy on głośnych w Polsce afer o SKOK-ach. Twórcy zapowiedzieli, że niebawem zaczną pracować nad kolejnym dokumentem, poświęconym Janowi Pawłowi II.

REKLAMA

Film braci Tomasza i Marka Sekielskich pojawił się w sieci w piątkowy poranek, tuż przed ciszą wyborczą. Jak wcześniej deklarowali, „Korzenie zła” to dokument traktujący o aferach w Spółdzielczych Kasach Oszczędnościowo-Kredytowych.

Celem filmu w zamyśle jego autorów jest ukazanie rzekomych nieprawidłowości w SKOK i ukazanie powiązań tej instytucji z politykami partii rządzącej oraz służbami specjalnymi. W niemal 2-godzinnym materiale szczegółowo opisano wszystkie afery związane z tym tematem.

REKLAMA

– Ten film pokazuje przerażający obraz bezradności państwa – powiedział Tomasz Sekielski w rozmowie z portalem Onet. Jeszcze przed premierą dodał, że dokument jest swoistym „lustrem”, w którym odbija się rzeczywistość polskiej polityki.

REKLAMA

Tomasz i Marek Sekielscy w przeszłości byli odpowiedzialni za stworzenie dwóch filmów dokumentalnych, które dotyczyły zjawiska pedofilii w Kościele – „Tylko nie mów nikomu” i „Zabawa w chowanego”. Od lat zapowiadają, że zamierzają także stworzyć film o roli Jana Pawła II w ukrywaniu kościelnej pedofilii.


Obserwuj nas w Google News i bądź na bieżąco!

→ Wejdź i naciśnij gwiazdkę


REKLAMA