W Barcelonie rozgrywa się kolejny dramat zafundowany przez bezwzględnych terrorystów! Furgonetka, która wjechała w tłum ludzi, ciężko raniła kilka osób. Sprawca opuścił pojazd i uciekł pieszo.

Nieco później do jednej z tureckich restauracji weszło dwóch uzbrojonych napastników, którzy w niej się zabarykadowali. Nie wiadomo jeszcze, czy wzięli zakładników. Jednym z uzbrojonych mężczyzn, którzy okupują lokal jest prawdopodobnie kierowca furgonetki.

Do zdarzenia doszło na jednej z najbardziej ruchliwych ulic w Barcelonie – La Rambla. Jeden ze świadków wydarzenia relacjonuje: – Byliśmy na La Rambla i w pewnym momencie usłyszałem huk, krzyk ludzi i zobaczyłem furgonetkę, która z bardzo dużą prędkością mknie w naszą stronę. Jestem z dzieckiem, moją 11-letnią córką, pchnąłem ją troszkę na prawo i ta furgonetka przejechała około 3 metrów obok nas. Furgonetka zahaczała o ludzi, wszystkich napotkanych po drodze. Mieliśmy bardzo dużo szczęścia. To był koszmar, to co zobaczyliśmy. Pełno policji, pełno karetek. Ludzie zaczęli uciekać. Ta sytuacja wyglądała jak ten zamach w Nicei. To samo jest tutaj.


Obserwuj nas w Google News i bądź na bieżąco!

→ Wejdź i naciśnij gwiazdkę