Kolejny poseł opuszcza Koalicję Obywatelską

Fot. Facebook.com/TomaszZimochfanpage

Były komentator sportowy poseł Tomasz Zimoch opuścił klub Koalicji Obywatelskiej. Informację tę potwierdził w rozmowie z polsatnews.pl rzecznik Platformy Obywatelskiej Jan Grabiec. Zimoch nie podał powodów swojej decyzji.

Odejście z klubu parlamentarnego Koalicji Obywatelskiej Tomasza Zimocha nie jest jedynym w ostatnim czasie. Wcześniej KO opuściły już dwie posłanki, Joanna Mucha i Paulina Hennig-Kloska, dołączając do Polski 2050 Szymona Hołowni. Z Koalicji Obywatelskiej odszedł także senator Jan Bury i też, podobnie jak posłanki, zasilił szeregi Polski 2050.

   

Tomasz Zimoch mandat posła IX kadencji zdobył w wyborach parlamentarnych w 2019 roku, otrzymując 47 648 głosów. Kandydował z listy Koalicji Obywatelskiej w Łodzi, z pierwszego miejsca.

Przed rozpoczęciem kariery parlamentarnej był znanym dziennikarzem i komentatorem sportowym.

   

„Wyniosłość i salonostwo PO przenosi się na klub. Ludzie Platformy nazywani są »wielepami«, bo zawsze uważają, że wiedzą wszystko lepiej. Jeśli nie dokona się teraz przeobrażenia, nie określi się celów, nie będzie się myślało perspektywicznie, to nigdy nie wygra się z PiS-em”, mówił niedawno Zimoch w rozmowie z „Gazetą Wyborczą”.

     

Nie przegap najciekawszych artykułów!

→ Obserwuj ShareInfo.pl w Google News