Badanie dla panelu Ariadna dla WP pokazuje, że po wyborach parlamentarnych w Sejmie znalazłyby się cztery partie. Aż 45 procent badanych oddałoby swój głos na Prawo i Sprawiedliwość, wspierane przez Porozumienie i Solidarną Polskę. Znacznie mniej, bo 27 procent zamierza oddać swój głos na Koalicję Obywatelską.

Poparcie dla Zjednoczonej Prawicy utrzymuje się cały czas na bardzo wysokim poziomie, a wynik, który pokazało badanie po raz kolejny daje Prawu i Sprawiedliwości samodzielne rządy. W Sejmie oprócz niej i Koalicji Obywatelskiej znalazłaby się też koalicja obejmująca blok lewicowy (SLD, Wiosna, Razem, Unia Pracy, RSS). Na tę koalicję zagłosowałoby 10 procent ankietowanych. Również Koalicja Polska (PSL i Kukiz’15) weszłaby do Sejmu z poparciem 6 procent.

Pod progiem wyborczym znalazły się: Konfederacja (4%), Federacja Marka Jakubiaka i Piotra Liroya-Marca (1%). Siedem procent ankietowanych nie potrafiło odpowiedzieć, na kogo oddałoby swój głos. W wyborach wzięłoby udział 49% badanych, 26% nie wzięłoby udziału w głosowaniu, 25% z kolei odpowiedziało „nie wiem”.


Obserwuj nas w Google News i bądź na bieżąco!

→ Wejdź i naciśnij gwiazdkę