Facebook | General Staff of the Armed Forces of Ukraine

Ukraińskie wojska zniszczyły rosyjski czołg przy użyciu opancerzonego transportera. Nagranie z tego zdarzenia właśnie trafiło do sieci i nie da się ukryć, że przypomina scenę z filmu akcji.

Siły Zbrojne Ukrainy regularnie publikują w sieci zdjęcia i nagrania, na których widać udane akcje z udziałem ukraińskich żołnierzy. Na najnowszym nagraniu Sztab Generalny pochwalił się zniszczeniem rosyjskiego sprzętu.

Na krótkim filmie widać, jak rosyjski czołg walczy z ukraińskim transporterem opancerzonym. Wokół nich widać zniszczone domy. Obie strony uderzają w siebie, ale ostatecznie to ukraiński pojazd zwyciężył.

Sztab Generalny nie doprecyzował, kiedy dokładnie doszło do tego zdarzenia, aby nie ujawniać poufnych danych o przemieszczaniu się ukraińskich wojsk. – Rosyjski czołg kontra ukraiński transporter opancerzony. Jak myślicie, kto wygrał na swojej ziemi? – pyta Sztab Generalny na Facebooku.

Z najnowszych informacji wynika, że podczas wojny w Ukrainie rosyjska strona straciła już 753 czołgi, 1968 bojowych transporterów opancerzonych, 366 systemów artyleryjskich czy 122 wieloprowadnicowe wyrzutnie rakietowe.

Obserwuj nas w Google News i bądź na bieżąco!

→ Wejdź i naciśnij gwiazdkę