REKLAMA

chryzantemy
fot. Pxhere

Zazwyczaj to chryzantemy przynosimy ze sobą na cmentarze i stawiamy je na grobach. Nie wszyscy jednak wiedzą, jaka jest ich symbolika. Okazuje się, że dużo zależy od samego koloru kwiatów tej rośliny.

REKLAMA

Tylko prawdziwi fanatycy chryzantem dobrze wiedzą, jak wielotorową mają one symboliczność. Dlatego, bezbłędnie wręczają bukiet składający się z określonych gatunków i w konkretnych tonacjach. Sprawdź, jak to jest w przypadku chryzantem, które przeważnie kupujemy przed wizytą na cmentarzu.

Niezwykły symbolizm chryzantem. To cię zaskoczy

Już niedługo dzień Wszystkich Świętych. Z tej racji wielu z nas już z wyprzedzeniem odwiedzi cmentarz, aby pomodlić się za krewnych i złożyć na ich grobie kwiaty.

REKLAMA

Chryzantemy są powszechnie kojarzone z żałobą i melancholią, lecz w istocie symbolizują pamięć. Kwiaty te występują w różnych barwach, które mają ukryte znaczenie
-białe: atrybut niewinności i intencji,
-złotożółte: symbolizują radość,
-niebieskie: gorliwość i harmonia,
-czerwone: ofiarność i miłość,
-różowe: romantyzm,
-fioletowe: sprawiedliwość.

Co zrobić, by chryzantema zachowała ładny wygląd jak najdłużej?

Chryzantema nie jest zbyt kapryśną rośliną. Potrafi znieść nawet trudne warunki, ale dodatkowa wiedza na temat jej należytej pielęgnacji jeszcze nikomu nie zaszkodziła. Kwiaty przetrzymają do zimy pod pewnym warunkiem. Należy zapewnić im odpowiednią glebę (idealna będzie piaszczysto-gliniasta), która będzie żyzna i spulchniona. Ponadto doniczkę z rośliną warto usytuować w miejscu z dobrym dostępem do światła słonecznego. Jego niewystarczająca ilość spowoduje, że wypuści znacznie mniej pąków.

REKLAMA

Sadzonka źle znosi przesuszenie. Jeśli prognoza pogody na jesień jest mało optymistyczna, a opadów będzie jak na lekarstwo, to warto kupić inną odmianę – no, chyba że będziemy systematycznie przychodzić na cmentarz i nawadniać roślinę.

Czytaj też: Wrzuciłam do doniczki 1 produkt. Storczyk od razu zaczął kwitnąć


Obserwuj nas w Google News i bądź na bieżąco!

→ Wejdź i naciśnij gwiazdkę


REKLAMA