REKLAMA

REKLAMA

W sobotę w Siedlcach odbywała się kolejna odsłona akcji organizowanej w wakacje przez publiczny kanał TVP Info pod nazwą „TVP Info w Twoim mieście”. Tym razem jednak dziennikarzy spotkała niemiła niespodzianka. Na miejscu powitano ich bowiem dużym transparentem z napisem „Kombinat trolli TVP”.

Według informacji „Tygodnika Siedleckiego” grupa osób protestujących przeciwko propisowskiej propagandzie telewizji publicznej ustawiła się przed olbrzymim balonem promocyjnym TVP. Napis na transparencie nawiązywał wprost do propagandy prowadzonej przez rządową telewizję po ujawnieniu przez portal Onet afery z „farmą trolli” w Ministerstwie Sprawiedliwości, której prace nadzorował ówczesny wiceminister Łukasz Piebiak. W sprawie pojawiły się także nazwiska znanych dziennikarzy telewizji Jacka Kurskiego.

REKLAMA

Świadkowie poinformowali gazetę, że dziennikarka TVP Info próbowała interweniować i doprowadzić do usunięcia protestujących. W tym celu wezwała telefonicznie na miejsce akcji patrol policji, twierdząc, że „jest grupa zadymiarzy, wznoszą okrzyki i wchodzą w kamerę”. W rzeczywistości – informuje „Tygodnik Siedlecki” – nic takiego nie miało miejsca, gdyż ludzie tylko rozwiesili baner.

Do interwencji policji jednak nie doszło, ponieważ wcześniej protest się zakończył.

REKLAMA