Do komicznego, a jednocześnie mogącego zakończyć się tragedią zdarzenia doszło w Nigerii. Tamtejsza policja zatrzymała mężczyznę, który chciał ,,na gapę” polecieć samolotem, ukradkiem przedostając się na jego skrzydło. W ostatniej chwili gapowicza dostrzegł pilot maszyny.

Incydent miał miejsce na Międzynarodowym Lotnisku Murtali Mohammeda w stolicy kraju, Lagos. Pilot samolotu linii Azman Air, którego miejscem docelowym lotu miało być miasto Port Harcourt, w pewnym momencie dostrzegł mężczyznę, który samodzielnie spaceruje po pasie startowym. W tej chwili jeszcze nie był w stanie przewidzieć, jakie są jego zamierzenia.

Mając na uwadze kwestie bezpieczeństwa, pilot, widząc idącego człowieka, chwilowo opóźnił lot i wyłączył silniki. Wówczas gapowicz wskoczył na skrzydło samolotu i próbował za wszelką cenę dostać się na jego pokład. Co więcej, posiadał torbę, którą wrzucił do jednego z silników. Całe zdarzenie nagrał jeden z pasażerów, który był już obecny w środku maszyny.

Na nagraniu widać, jak gapowicz spaceruje po płycie lotniska, a następnie wskakuje na skrzydło, jednocześnie.. uśmiechając się i machając do pasażerów. Mężczyzna został aresztowany przez miejscową policję, a jego występkiem będzie zajmować się w najbliższym czasie. Do tej pory nie wiadomo, w jaki sposób udało mu się niezauważonym wejść na płytę lotniska.


Obserwuj nas w Google News i bądź na bieżąco!

→ Wejdź i naciśnij gwiazdkę