Komisja Europejska wypowiada wojnę propagandzie terrorystycznej w sieci!

REKLAMA

– Musimy zająć się problemem terroryzmu u jego korzeni – w kontekście radykalizacji, która może prowadzić osoby w Europie na drogę ekstremistycznych ideologii i przemocy. Jest jeszcze wiele do zrobienia, będziemy więc w tej fundamentalnej kwestii dalej współpracować z ekspertami, politykami i firmami internetowymi – zapowiedział komisarz ds. unii bezpieczeństwa Julian King. W środę Komisja Europejska przedstawiła raport z postępów w budowie unii bezpieczeństwa w UE.

Główne cele systemu to poprawa cyberbezpieczeństwa, walka z propagandą terrorystyczną w internecie, monitoring i przeciwdziałanie radykalizacji postaw społecznych.

REKLAMA

Idea stworzenia wspólnego frontu w walce z terroryzmem została ogłoszona po zamachach w Brukseli w marcu 2016 roku przez przewodniczącego Komisji Europejskiej Jeana-Claude’a Junckera. W grudniu 2017 roku przewodniczący Parlamentu Europejskiego, prezydencja Rady UE i przewodniczący KE podpisali wspólną deklarację w sprawie priorytetów legislacyjnych UE na lata 2018–2019. Jednym z priorytetów stała się poprawa bezpieczeństwa obywateli Unii.

W przedstawionym w środę raporcie Komisja Europejska zapowiedziała wiele radykalnych działań, w tym przyspieszenie zwalczania propagandy terrorystycznej w internecie i poza nią i jak najszybsze usuwane takich przekazów z sieci.

Udostępnij: