Komorowski: Duda i Szydło przed Trybunał Stanu!

Prezydent Andrzej Duda i była premier Beata Szydło staną przed Trybunałem Stanu za łamanie konstytucji. Taką opinię wygłosił były prezydent Bronisław Komorowski w programie „Express Biedrzyckiej” na portalu se.pl.

– Podporządkowanie Trybunału Konstytucyjnego partyjnym interesom to jest tak wielki grzech wobec demokratycznej Polski, że on nie może pozostać bez napiętnowania poprzez Trybunał Stanu – podkreślił Komorowski. – Będzie wniosek o Trybunał Stanu dla pana prezydenta, który ewidentnie złamał konstytucję przy sprawie Trybunału Konstytucyjnego. I to samo powinno dotyczyć pani premier Szydło – oświadczył były prezydent.

Czytaj także:  Dziewczynka na wózku inwalidzkim wpadła do wody

Komorowski odniósł się również do szans prezydenta Dudy na reelekcję.  – Andrzej Duda tak zwane „gadane” to ma. Ale jest jeszcze pytanie, co mówi i jak mówi. To jego pokrzykiwanie i radykalne zachowania wynikają już z poczucia braku pewności siebie. A jak ktoś jej nie ma, to jest kandydatem na klęskę – stwierdził.

Czytaj także:  „Kraków nie leży już w Generalnej Guberni”. Ojciec prezydenta Dudy odmówił spotkania z niemieckimi politykami

Komentarze