Oficjalnie ogłoszono, że kończą się protesty policjantów! Doszło do porozumienia z Ministerstwem Spraw Wewnętrznych i Administracji. Po spotkaniu, które odbyło się w czwartek, zarówno jedna, jak i druga strona sporu wyszła zadowolona. – Dzisiaj, przekraczając próg, nie miałem dużej nadziei, że o godzinie 22. będę trzymał w ręku porozumienie. Jest najpełniejszym porozumieniem, jakie udało się wynegocjować – powiedział na konferencji prasowej Rafał Jankowski. Stwierdził także, że jest milowy krok w tym sporze dla obydwu stron.

Co zostało wynegocjowane? Główne zmiany to podwyżka 650 zł od stycznia 2019 roku i kolejne 500 złotych od stycznia 2020 roku. Wysoki dodatek dla ludzi, którzy będą chcieli zostać w służbie, dla tych z największym doświadczeniem oraz po 25 latach służby; nadgodziny płatne w 100 proc. Policjant będzie mógł jednak odejść ze służby po 25 latach a nie po 15.

– To krok milowy, wyznaczony kierunek. Dziękuję stronie społecznej za gotowość do rozmów, za finał w postaci porozumienia. Dziękuję za wyrażoną gotowość nie tylko do powrotu do pracy, ale także za apel do wszystkich tych, którzy w ramach tego protestu rozważali różne kroki, aby do pracy jak najszybciej wrócili – poinformował szef MSW Joachim Brudziński.


Obserwuj nas w Google News i bądź na bieżąco!

→ Wejdź i naciśnij gwiazdkę