Kończy się czas Morawieckiego? Jaki: Obajtek ma predyspozycje do bycia premierem

Europoseł Solidarnej Polski Patryk Jaki w środowej rozmowie z portalem Wirtualna Polska oświadczył, że prezes Orlenu Daniel Obajtek „ma predyspozycje”, by zostać premierem.

   

Obajtek został we wtorek uhonorowany nagrodą Człowiek Wolności przyznawaną przez prawicowy tygodnik „Sieci”.  Wśród osób, które – podczas transmitowanej na żywo w telewizji publicznej uroczystości – składały szefowi koncernu paliwowego gratulacje z przyznanego wyróżnienia zabrakło jednak  obecnego szefa rządu, Mateusza Morawieckiego.

W opinii Jakiego Obajtek  „jest na pewno osobą wyjątkowo zdolną” i ma wszelkie „predyspozycje do tego, aby pełnić funkcję premiera”.

   

– Decyzja co do premiera należy do największej partii w koalicji – podkreślił polityk partii Zbigniewa Ziobry.  – Z tego, co wiem, Daniel mówił, że na razie taka propozycja nie padła – doprecyzował.

Jaki oświadczył jednocześnie, że Solidarna Polska nie będzie sprzeciwiać się zmianie na stanowisku szefa rządu. – Nie sądzę, aby w tej kwestii były jakieś przeszkody z naszej strony – powiedział.

   
     

Nie przegap najciekawszych artykułów!

→ Obserwuj ShareInfo.pl w Google News