Konduktor PKP sprawdzał bilety. Nagle dostał cios w twarz

Policja aresztowała 31-letniego pasażera pociągu. Schował się pod siedzeniami i nie chciał wyjść
Fot. JoachimKohlerBremen Creative Commons Attribution-Share Alike 4.0

Jeden z pracowników PKP podczas przejazdu z Polski do Niemiec, w trakcie kontroli biletów przeżył chwile grozy. Podróżujący w pewnym momencie wpadł w szał i się na niego rzucił, w efekcie czego do akcji musiała wkroczyć Straż Ochrony Kolei.

REKLAMA

Niebezpieczny incydent miał miejsce 11 maja w pociągu jadącym z Warszawy Wschodniej do stacji we Frankfurcie. Dyżurny posterunku Straży Ochrony Kolei w Zbąszynku otrzymał informację, że konieczna jest interwencja w sprawie awanturującego się pasażera.

Agresywnemu pasażerowi grożą trzy lata więzienia

Jak się okazało, 32-latek naruszył nietykalność cielesną pracownika drużyny konduktorskiej. W trakcie kontroli nie miał ważnego bilety na przejazd, ani dokumentu tożsamości. Zachowywał się agresywnie i zadał kontrolującemu cios głową w twarz.

W wyniku ataku pracownik PKP doznał otarć twarzy, a także uszkodził okulary korekcyjne. Dzięki szybkiej reakcji pracowników PKP, Straż Ochrony Kolei była w stanie ująć agresywnego mężczyznę na stacji Zbąszynek, po czym przekazać go policjantom ze Świebodzina.

REKLAMA

Za naruszenie cielesnej nietykalności pracownika kolei, podróżnemu grozi kara pozbawienia wolności do lat 3. Jak przekazał serwis „Kolejowy Portal”, w wyniku niespodziewanej interwencji, pociąg jadący do Niemiec, miał zaledwie 5 minut opóźnienia.

Podziel się: