We wczorajszym materiale w „Wiadomościach” TVP dotyczącym sondażu przedwyborczego wyniki Konfederacji zostały pominięte. Przedstawiono grafikę mandatów w Sejmie bez uwzględnienia wyniku partii z informacją, że PiS mogłoby rządzić samodzielnie.

Według sondażu Instytutu Badań Pollster dla „Super Express” wynika, że do Sejmu dostaliby się przedstawiciele 5 ugrupowań, w tym balansującej nad progiem Konfederacji, popieranej przez 5 proc. respondentów. Mimo tego wczoraj w głównym wydaniu „Wiadomości” TVP pominięto wyniki Konfederacji.

Prowadząca Edyta Lewandowska informowała, że do Sejmu dostałyby się tylko cztery ugrupowania – PiS, KO, Lewica i PSL-Kukiz’15. I tylko między nie podzielono mandaty na przedstawionym w materiale grafiku, sugerując, że Prawo i Sprawiedliwość miałoby samodzielna większość.

Konfederacja pominięta została także w przypadku następnego sondażu – dotyczącego preferencji najmłodszych wyborców – 18-24. Wśród nich na PiS oddałoby swój głos 50 proc. ankietowanych, a kolejne miejsca zajęły: Lewica (17 proc.), Koalicja Obywatelska (16 proc.), Konfederacja (10 proc.) i PSL – Koalicja Polska (3 proc.). Na grafice przedstawionej w „Wiadomościach” znów zabrakło wyniku Konfederacji – pisze Onet.

Wśród osób w wieku 18-24 lat na PiS oddałoby swój głos 50 proc. ankietowanych. Kolejne miejsca zajęły: Lewica (17 proc.), Koalicja Obywatelska (16 proc.), Konfederacja (10 proc.) i PSL – Koalicja Polska (3 proc.). Na grafice przedstawionej w „Wiadomościach” ponownie zabrakło wyniku Konfederacji.

Konfederacja postanowiła złożyć pozew w trybie wyborczym.

„Wiadomości TVP dziś otwarcie SKŁAMAŁY twierdząc, że Konfederacja nie wejdzie do Sejmu i jednocześnie prezentując sondaż w którym przekroczyliśmy próg” – napisał Krzysztof Bosak na Twitterze.


Obserwuj nas w Google News i bądź na bieżąco!

→ Wejdź i naciśnij gwiazdkę