Konfederacja wygrała proces w trybie wyborczym przeciwko Telewizji Polskiej. Pozew został złożony po emisji  „Wiadomości”. Ugrupowanie zostało pominięte w sondażu. Teraz telewizja TVP musi za to przeprosić. 

W czwartek w głównym wydaniu „Wiadomości” opublikowano sondaż Pollster dla „Super Expressu”. Konfederacja uzyskała w nim 5 procent poparcia a wśród respondentów w wieku 18-24 lata aż 10 procent poparcia. TVP przedstawiając wyniki sondażu całkowicie pominęła ugrupowanie, prezentując jedynie wyniki dla PiS, KO, Lewicy oraz PSL.

– Tzw. media publiczne manipulują i kłamią na nasz temat, ale nie poddajemy się, walczymy o prawdę… i wygrywamy! Sąd nakazał przeprosić naszą Konfederację w głównym wydaniu Wiadomości TVP (w pierwszym materiale!), na portalu TVP Info (na stronie głównej!) oraz na Twitterze za celowe pomijanie Konfederacji w sondażach. Wyrok nie jest prawomocny – możemy przeczytać na oficjalnym profilu Konfederacji.

– Od 5 miesięcy jesteśmy blokowani w ogólnopolskich kanałach TVP, cenzurowani i atakowani. Ale z Waszym wsparciem jesteśmy silni i zwyciężamy! #DrużynaKonfederacji prosi o jak najszersze UDOSTĘPNIANIE! – piszą dalej założyciele Konfederacji.

https://www.facebook.com/KONFEDERACJA2019/photos/a.1972780433028557/2099814180325181/

Na mocy wyroku, w głównym wydaniu „Wiadomości” muszą zostać opublikowane przeprosiny, w których TVP ma stwierdzić, że „przeprasza za to, że celowo pominięty został ogólny wynik Konfederacji oraz wynik Konfederacji wśród młodych wyborców, a także fakt, że według wyników prezentowanego sondażu Konfederacja osiągnęła prób wyborczy oraz podała nieprawdziwą prognozę podziału mandatów w przyszłym Sejmie, pomijając mandat przewidywany dla Konfederacji”.


Obserwuj nas w Google News i bądź na bieżąco!

→ Wejdź i naciśnij gwiazdkę