Konfederacja wygrywa w sądzie z TVP! Telewizja musi przeprosić!

Konfederacja wygrała proces w trybie wyborczym przeciwko Telewizji Polskiej. Pozew został złożony po emisji  „Wiadomości”. Ugrupowanie zostało pominięte w sondażu. Teraz telewizja TVP musi za to przeprosić. 

W czwartek w głównym wydaniu „Wiadomości” opublikowano sondaż Pollster dla „Super Expressu”. Konfederacja uzyskała w nim 5 procent poparcia a wśród respondentów w wieku 18-24 lata aż 10 procent poparcia. TVP przedstawiając wyniki sondażu całkowicie pominęła ugrupowanie, prezentując jedynie wyniki dla PiS, KO, Lewicy oraz PSL.

Czytaj także:  Kosiniak-Kamysz do posłów PiS: Co będzie kolejne? Zakaz mleka w szkołach? Delegalizacja schabowego?

– Tzw. media publiczne manipulują i kłamią na nasz temat, ale nie poddajemy się, walczymy o prawdę… i wygrywamy! Sąd nakazał przeprosić naszą Konfederację w głównym wydaniu Wiadomości TVP (w pierwszym materiale!), na portalu TVP Info (na stronie głównej!) oraz na Twitterze za celowe pomijanie Konfederacji w sondażach. Wyrok nie jest prawomocny – możemy przeczytać na oficjalnym profilu Konfederacji.

Czytaj także:  Ochojska apeluje do rządu: Przyjmijcie sieroty ze spalonego obozu Moria

– Od 5 miesięcy jesteśmy blokowani w ogólnopolskich kanałach TVP, cenzurowani i atakowani. Ale z Waszym wsparciem jesteśmy silni i zwyciężamy! #DrużynaKonfederacji

prosi o jak najszersze UDOSTĘPNIANIE! – piszą dalej założyciele Konfederacji.

UWAGA❗#Konfederacja wygrywa w sądzie z TVP!Tzw. media publiczne manipulują i kłamią na nasz temat, ale nie poddajemy…

Opublikowany przez Konfederacja Poniedziałek, 30 września 2019

Na mocy wyroku, w głównym wydaniu „Wiadomości” muszą zostać opublikowane przeprosiny, w których TVP ma stwierdzić, że „przeprasza za to, że celowo pominięty został ogólny wynik Konfederacji oraz wynik Konfederacji wśród młodych wyborców, a także fakt, że według wyników prezentowanego sondażu Konfederacja osiągnęła prób wyborczy oraz podała nieprawdziwą prognozę podziału mandatów w przyszłym Sejmie, pomijając mandat przewidywany dla Konfederacji”.

Komentarze

Nie przegap najciekawszych wiadomości! Obserwuj nas w Google News.