Koniec dobrej pogody! Nad Polskę nadciągają potężne wichury!

REKLAMA

Synoptycy przewidują, że złota polska jesień pożegna się z nami na dobre. Na początku tygodnia ciepłe i słoneczne dni będą już tylko wspomnieniem. Zrobi się nie tylko zimno, ale będzie też bardzo silnie wiało. Zmiany pogodowe spowoduje tym razem szybko przemieszczający się nad Polską strumień arktycznego powietrza.

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej ostrzega przed silnym wiatrem, którego porywy na Wybrzeżu osiągną nawet 100 km na godzinę. W poniedziałek skutki wichury będą odczuwalne głównie na północnym zachodzie Polski. Jednak we wtorek i w środę będzie już silnie wiało w całym kraju.

IMGW najprawdopodobniej wyda ostrzeżenia drugiego stopnia dla województw zachodniopomorskiego i pomorskiego, gdzie porywy wiatru będą najsilniejsze. W związku z tym, że niebezpiecznie ma być prawie w całym kraju, ostrzeżenie pierwszego stopnia może zostać wydane również dla 14 województw, a więc kapryśna aura da się ze znaki w całej Polsce. Wiatr może osiągać w pierwszej połowie tygodnia prędkość nawet do 70 km na godzinę.

REKLAMA

Podziel się: