Wielka Brytania wczoraj znów wstrzymała oddech, gdy pojawiła się informacja, że nieznany mężczyzna uzbrojony w strzelbę wziął zakładników w kręgielni w Bermuda Park w miejscowości Nuneaton, niedaleko Birmingham.

Na miejscu szybko pojawiła się uzbrojona policja i służby medyczne, teren ewakuowano, a okolicznych mieszkańców poproszono, aby nie zbliżali się do zagrożonego terenu. W pobliskim kinie trwał seans. Widzowie zostali zamknięci w sali kinowej, a projekcję filmu wstrzymano. Wtedy jedna z zaniepokojonych osób relacjonowała na Twitterze: – Utknąłem w kinie. Jesteśmy bezpieczni? Jak długo jeszcze będziemy zamknięci?

Na szczęście policji po kilku godzinach udało się opanować sytuację. Napastnik został zatrzymany, następnie opatrzony na miejscu i przewieziony do szpitala. Przetrzymywane przez niego osoby zostały uwolnione.

Przedstawiciel centrum rozrywki oświadczył, że dwóch zakładników to pracownicy kręgielni, a napastnik to prawdopodobnie były partner jednej z zatrudnionych tam pracownic. Policja na razie nie informuje o motywach działania zatrzymanego mężczyzny, jednak według nich zdecydowanie nie był to atak terrorystyczny.


Obserwuj nas w Google News i bądź na bieżąco!

→ Wejdź i naciśnij gwiazdkę